Nometne “Daugavas stāsti 2024” notiks Ogrē

Ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no 2024. gada 29. jūlija līdz 4. augustam Ogrē notiks diennakts nometne “Daugavas stāsti 2024”, kas tiek rīkota, lai stiprinātu diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju.

 

Nometne notiks jau sesto reizi, līdzīgi kā iepriekšējā gadā norises vieta būs Ogre. Nometnē gaidīsim 33 bērnus un jauniešus vecumā no 8 – 14 gadiem, tajā skaitā 26 ārzemju latviešus no Itālijas, Šveices, Grieķijas, Spānijas, Vācijas, ASV un 7 Ventspils Izglītības pārvaldes ieteiktus un atbalstītus dalībniekus.

 

Nometne dos iespēju bērniem un jauniešiem 7 dienās nostiprināt attālinātās un ikmēneša nodarbībās mītnes zemēs apgūto, ieraudzīt Latviju klātienē esot vienaudžu vidū, iepazīt jaunus un zināmus draugus intensīvā saskarsmē, pilnveidot sadarbības prasmes pārgājienā un komandu sacensībās. 2023. gada nometnē pietrūka dienu, lai realizētu visas Ogres piedāvātās iespējas, tādēļ šogad programma būs mainīta, lai būtu interesanti arī tiem, kuri gadu no gada atgriežas nometnē.

 

Vakara pasākumos un radošajās darbnīcās tiks veicināta radoša pašizpausme, pašapziņas veidošanās, ļaujot jauniešiem pašiem veidot viņu interesēm atbilstošus pasākumus un norises. Turpināsim nometnes tradīciju interaktīvā veidā iepazīstināt diasporas bērnus un jauniešus ar Daugavu un tās tuvumā esošiem dabas un kultūras objektiem, vienlaikus stiprinot latviešu valodas un tradīciju apguvi un latviskās identitātes un piederības veidošanos.

 

Mūsu dzīve arvien vairāk saistīta ar tehnoloģijām, STEAM zināšanu un prasmju nepieciešamību un dažādiem izaicinājumiem nākotnes karjerā. Gan Latvijas, gan diasporas jauniešiem priekšā grūtā profesijas izvēle. Vēlamies parādīt Ogres tehnikumu kā iespēju – tā ir mācību iestāde , kurā lieliskos apstākļos ir iespēja apgūt mūsdienīgas profesijas, kas saistītas ar kokapstrādi, tehnoloģijām, dizainu un viesu uzņemšanu. Tādēļ sadarbībā ar tehnikuma mācībspēkiem šoreiz īpašu uzmanību veltīsim jauniešu tālākās karjeras iespējamu saistīšanu ar Latviju. Tam palīdzēs gan mācību ekskursija, gan nodarbības kokapstrādes un dizaina klasēs.  Izmantosim arī iespēju apmeklēt uzņēmumu Ogrē, kurā tiek ražotas mazgabarīta lidmašīnas.

 

Diasporā bērniem un jauniešiem nereti ir fragmentāras zināšanas par Latviju, tās vēsturi, dabu un, esot savā mītnes zemē, trūkst motivācijas pašiem tās pilnveidot, bet vecākiem bieži nav iespēju kopā ar bērniem doties izglītojošos ceļojumos uz Latviju. Diasporā dzīvojošajiem bērniem, nonākot pusaudžu vecumā, bieži trūkst motivācijas apmeklēt latviešu skolas, piedalīties nodarbībās un satikt citus diasporā dzīvojošos jauniešus. Diasporā līdzīgi kā Latvijā bērnu un jauniešu ikdienā nozīmīgu lomu ieņem tehnoloģijas. Šī gada Daugavas stāstos tehnoloģijām piešķirsim īpašu nozīmi un izmantosim tās, lai rosinātu bērnus un jauniešus aktīvi iesaistīties nodarbībās, kuru mērķis ir stiprināt piederību Latvijai.

 

Vēlamies šajā nometnē līdzsvaroti, savstarpēji integrēti un pozitīvā gaisotnē piedāvāt vērtības, ko uzskatām par svarīgām mūsdienīgā latviskā izglītībā. Tās ir – nacionālā piederība (valoda, folklora, tradīcijas, vēsture), tehnoloģiju pratība (LEGO robotika, kokapstrāde, mašīnizšūšana), radošums (mākslas un dizaina nodarbības) un veselīgs dzīvesveids (sports un aktīvā atpūta dabā).

 

Nometnes noslēgumā gaidīsim ciemos vecākus un draugus, lai visiem jums izstāstītu šīs vasaras Daugavas stāstu!

 

Projektu īsteno biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs”. Sadarbības partneri: Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI, biedrība “Latviešu draugu kopa Atēnās”, Spānijas biedrība “LeLat”, Latviešu kultūras biedrība “Saime” Štutgartē Vācijā. Nometnes vadītāja ir Ilze Atardo. Plašāka informācija par nometni pieejama: https://daugavasstasti.wordpress.com/ 

Dalība nometnē bez maksas. Lūgums ņemt vērā, ka viens bērns gada laikā var piedalīties vienā Sabiedrības integrācijas fonda finansētā nometnē.  

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, Ventspils Izglītības pārvalde un  SIA “Fazer Latvia”.

 

Saistīti raksti

Aicinām parakstīties par iniciatīvu “Kodolenerģija Latvijai!”

Platfomā ManaBalss.lv https://manabalss.lv/i/3097 ir atklāta iniciatīva “Kodolenerģija Latvijai!”, kura aicina taupīt zemes resursus, nodrošinot labklājību un ilgtspējīgu sabiedrību. Iniciatīvas mērķis ir veicināt normatīvo aktu un vadlīniju izstrādi, uz kā bāzes

Tehnoloģiju zināšanas Latvijas nākotnei!

2024. gada 1. februārī biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs uzsāka īstenot projektu “Tehnoloģiju zināšanas Latvijas nākotnei“, kuru atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds, finansējot  no valsts budžeta līdzekļiem. Projekta mērķis ir