Animācijas meistarklases pedagogiem

Ja vēlaties veicināt zinātkāri – radiet iespējas uzdot jautājumus!

 

Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomas skolotāji!

 

Animatores-mākslinieces-režisores un biedrības “AIMC” animācijas skolotājas Daces Liepas meistarklase

“Animācijas integrēšana kultūras un mākslas priekšmetos!”

Ieteicams pedagogu grupu izveidot pirms pieteikšanās uz meistarklasi.

 

Piedzīvojums animācijā
Animācijas radošās darbnīcas ir tiešs veids kā uzdot jautājumus un meklēt atbildes par visdažādākajām tēmām, jo animācijā var izveidot gandrīz visu. Animāciju parasti uztver kā piederīgu pie populārās kultūras, un tāpēc uzskata galvenokārt par izklaidi, bet to ļoti labi var izmantot arī iepazīstinot bērnus un jauniešus ar dažādām jomām – kultūrvēsturi, mūziku, mākslu, datorzinībām, dabaszinībām utml. Animācijā vajadzīgs arī parādīt zināmu ticamības pakāpi. Cik tālu var iet, lai cilvēki noticētu, tam ko tu viņiem stāsti un rādi.

 

Radošajās animācijas darbnīcās dalībnieki tiek iepazīstināti ar animācijas plašajām pielietošanas iespējām (filmas, web lapas, kustīgas kartītes, spēles, scenogrāfijas elementi, reklāmas, utt). Katram individuāli un strādājot grupās dalībniekiem tiek dota iespēja sevi pilnveidot un pozitīvi apliecināt radošā atmosfērā, darbojoties ar mūsdienīgiem tehniskiem līdzekļiem un tehnoloģijām. Animācijas izstrāde attīsta bērna un jauniešu radošās spējas stāsta veidošanā un zīmēšanā, kā arī liek tam veikt plānveida darbības, kas netieši liek apgūt organizatoriskas prasmes. Dalībniekiem ir iespēja attīstīt savstarpējās komunikācijas un sadarbības prasmes.


Ikviens dalībnieks var iejusties gan scenārija autora, gan režisora, gan tēlu un fonu mākslinieka lomā. Var pamēģināt kā ir būt operatoram, gaismotājam un rekvizītu meistaram.

 

Meistarklases vadītāja: Dace Liepa

E-pasts: dace_liepa@inbox.lv

Foto: animācijas darbnīcas pedagogiem 2022.-2023.gadā Rēzeknē, Garkalnē, Liepājā konferencē “Skola 2030”, Limbažos

Animācijas klips, kas tapis Rēzeknē novadītajā seminārā „Animācijas integrēšana skolās kultūras un mākslas priekšmetos un animācijas izveides pamatprasmes”.

Saistīti raksti

Aicinām parakstīties par iniciatīvu “Kodolenerģija Latvijai!”

Platfomā ManaBalss.lv https://manabalss.lv/i/3097 ir atklāta iniciatīva “Kodolenerģija Latvijai!”, kura aicina taupīt zemes resursus, nodrošinot labklājību un ilgtspējīgu sabiedrību. Iniciatīvas mērķis ir veicināt normatīvo aktu un vadlīniju izstrādi, uz kā bāzes

Nometne “Daugavas stāsti 2024” notiks Ogrē

Ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no 2024. gada 29. jūlija līdz 4. augustam Ogrē notiks diennakts nometne “Daugavas stāsti 2024”, kas tiek rīkota, lai stiprinātu diasporas bērnu un jauniešu